4 domowe sposoby na problemy z prostatą

Przerost prostaty to smutny, nierozdzielny fakt starzenia się gatunku męskiego. Większość mężczyzn w wieku powyżej 60 lat (a niektórzy w wieku 50 lat) wykazuje pewne objawy problemów z prostatą. Trzy najczęstsze zaburzenia to łagodny rozrost stercza (BPH), nienowotworowe powiększenie prostaty; zapalenie stercza, infekcja zapalna; i rak prostaty. BPH jest tak powszechne, że niektórzy lekarze uważają, że jest to normalna konsekwencja starzenia się mężczyzn.

Główną rolą prostaty jest wytwarzanie istotnej części nasiennego płynu, który przenosi plemniki. Ten gruczoł w kształcie orzecha znajdujący się tuż poniżej męskiego pęcherza zaczyna rozrastać się w okresie dojrzewania i już nigdy nie przestaje. To powiększenie zwykle nie powoduje objawów aż do wieku 40 lat i zwykle nie powoduje problemów aż do wieku 60 lat lub później.

Powiększenie prostaty jest problematyczne, ponieważ naciska na cewkę moczową, powodując trudności z oddawaniem moczu i osłabienie pęcherza. Niektóre z objawów problemów z prostatą obejmują:

 • trudności z oddawaniem moczu
 • częste oddawanie moczu, szczególnie w nocy
 • trudności z rozpoczęciem oddawania moczu
 • niezdolność do opróżnienia pęcherza
 • uczucie pieczenia podczas oddawania moczu
 • niekontrolowane drybling po oddaniu moczu
 • ból za moszną
 • bolesny wytrysk

Ignorowanie problemów z prostatą, jak to czynią niektórzy mężczyźni, nie jest mądrym pomysłem. Nieleczone problemy z prostatą mogą się stopniowo pogłębiać, stają się bardziej bolesne i mogą prowadzić do niebezpiecznych powikłań, w tym infekcji pęcherza i nerek.

Zmiany w diecie mogą pomóc złagodzić niektóre dolegliwości związane z prostatą, a w niektórych przypadkach mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty.

Jak sposoby z domowej kuchni mogą pomóc w problemach z prostatą?

 • Spożywaj nasiona dyni i arbuza

Nasiona dyni są używane przez niemieckich lekarzy do leczenia trudnego oddawania moczu, które towarzyszy powiększeniu prostaty, która nie jest nowotworowa. Nasiona zawierają właściwości moczopędne i posiadają dużo cynku, który pomaga naprawić i odbudować układ odpornościowy. Najsmaczniejszym sposobem na cieszenie się nasionami dyni jest zjedzenie ich w najprostszej formie. Usuń łupinkę i nie dodawaj soli. Możesz także spróbować herbaty.

Zmiażdż garść świeżych nasion i umieścić na dnie 1-litrowego słoika. Napełnij go wrzącą wodą. Ostudź do temperatury pokojowej. Odcedź i wypij szklankę herbaty dyniowej raz dziennie.

Amiszeużywają również herbaty arbuzowej, aby przepłukać układ i pomóc w problemach z pęcherzem i problemami z prostatą. Ciesz się kawałkiem arbuza i wypluj nasiona do filiżanki. Gdy masz 1/8 szklanki świeżego arbuza, włóż je do 1-litrowego słoika i napełnij wrzącą wodą. Poczekaj, aż herbata ostygnie, odcedź i pij. Zaleca się picie 1 litra takiej herbaty dziennie przez dziesięć dni.

 • Pij jedwab kukurydziany

Jedwab z kukurydzy był wykorzystywany przez Amiszów od od pokoleń jako lekarstwo na objawy powiększenia prostaty. Gdy świeża kukurydza jest w sezonie, odetnij jedwab z 6 kłosów. (Jedwab kukurydziany można suszyć do późniejszego użycia).

Wstaw 1 kwartę wody, doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu przez dziesięć minut. Następnie odcedź i wypij filiżankę. Pij 3 takie szklanki na tydzień.

 • Zmień dietę

Z głębi dochodzi sposób na walkę z rakiem prostaty i wzrostem guza. Postaraj się spożyć 2 porcje ryb o wysokiej zawartości olejków omega-3 (dobry olej), takich jak tuńczyk, makrela lub łosoś, tygodniowo.

Ponadto, nawyk jedzenia i spożywania żywności sojowej jest łatwym i dobrym sposobem na złagodzenie problemów z prostatą w zarodku. Produkty na bazie soi zawierają fitoestrogeny, które, jak się sądzi, pomagają zmniejszyć wytwarzanie testosteronu, który prawdopodobnie pogłębia wzrost raka gruczołu krokowego. Uważa się, że fitoestrogeny ograniczają wzrost naczyń włosowatych krwi, które tworzą się wokół guzów prostaty.

Możesz również wykorzystać tę salsę, polać sosem spaghetti i sokiem pomidorowym. Naucz się dodawać więcej pomidorów do swojej diety. Badania wykazały, że zaledwie 2 porcje pomidorów (w tym gotowanych pomidorów) tygodniowo mogą pomóc mężczyznom zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka prostaty o połowę. Te czerwone kule są pełne likopenu, związku przeciwutleniającego, który pomaga w walce z rakiem.

 • Po prostu dbaj o utrzymanie dobrego zdrowia

Pamiętaj by:

 • Pić 8 szklanek wody dziennie.
 • Ograniczyć spożycie tłustych potraw i czerwonych mięs.
 • Zaplanować coroczne badania prostaty. Ważne jest wczesne złapanie problemów.
 • Obserwować spożycie alkoholu. Badania wykazały, że piwo może podnieść poziom prolaktyny w organizmie, co z kolei może ostatecznie doprowadzić do powiększenia prostaty.