Boląca prostata – leki, które Ci ulżą!

Boląca prostata – leki

Do najczęstszych dolegliwości urologicznych u mężczyzn w drugiej połowie życia należy łagodny rozrost prostaty. Choroba ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także, na jakość życia pacjentów. Dlatego tak pilnie potrzebne jest opracowanie mniej traumatycznych i skutecznych metod leczenia, w szczególności farmakoterapii. Wskażemy też, które lekarstwa na prostatę są aktualnie najskuteczniejsze i polecane przez urologów!

Gdy odczuwasz ból prostaty leki mogą ulżyć!

W leczeniu chorób u mężczyzn stosuje się różne środki. W wielu przypadkach leki na przerost prostaty są dość skuteczne i pozwalają uniknąć operacji lub odłożyć ją na później. Podczas leczenia często występują działania niepożądane, które należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza kiedy lekarz przepisze nam leki na prostatę na receptę (plus nie wszystkie są refundowane). Gdy wskazane jest leczenie farmakologiczne dolegliwości męskich stosowane są farmaceutyki przepisywane przez specjalistę i leki na przerost prostaty bez recepty. Przynajmniej w ten sposób rozpoznamy dobrego specjalistę, gdyż będziemy mieć świadomość, że dąży od do leczenia przyczyny, nie objawów.

Wskazaniem na leki na zapalenie prostaty bez recepty jest niemożność wykonania operacji, gdy istnieją przeciwwskazania: zaawansowany wiek pacjenta, stan układu sercowo-naczyniowego, ponowne rozwinięcie gruczolaka po leczeniu chirurgicznym. Leczenie farmakologiczne prostaty (i leki, które nie będą zbyt inwazyjne) jest zalecane na początkowych etapach rozwoju choroby. Wtedy gdy naruszenia funkcji są minimalne i nie ma żadnych komplikacji wpływających na pracę nerek.

Leki na przerost prostaty, na które warto zwrócić uwagę

Przygotowania do kompleksowego leczenia rozrostu gruczołu krokowego, na szczęście, nie stanowią problemu, wykorzystywane są do tego celu nowoczesne leki na zmniejszenie prostaty.

 • Prostolan – lek na prostatę wyprodukowany na bazie naturalnych składników. Daje dodatkowe wsparcie organizmowi podczas leczenia przerostu prostaty. Usuwa dolegliwości z nią związane takie jak: częste oddawanie moczu, gwałtowne parcie na mocz, oraz niweluje objawy bólowe pleców i brzucha. Prostolan ze względu na swój skład nie powoduje skutków ubocznych i może być stosowany przez mężczyzn w każdym wieku. Ze względu na efekty działania produkt ten okazał się najlepszym wyborem wśród leków na powiększoną prostatę.
 • Doppelherz Aktiv na prostatę Forte – jest lekiem skierowanym do mężczyzn z łagodnym przerostem prostaty, posiadającym efekt przeciwobrzękowy i przeciwzapalny. Problemy z częstym oddawaniem moczu w nocy ustępują dzięki regularnemu stosowaniu doppelherz na prostatę. Przyjmując ten produkt mogą wystąpić skutki uboczne w postaci problemów żołądkowych takich jak nudności.
 • Alugen – powoduje rozluźnienie mięśni gładkich dróg moczowych, posiada również działanie przeciwbólowe. Gdy jest powiększona prostata leki bez recepty można przyjmować w objawach łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, osiągając pozytywne efekty lecznicze. W przypadku Alugenu pojawiają się działania niepożądane takie jak: bóle głowy, brzucha, zaburzenia żołądkowo – jelitowe w postaci biegunki i nudności.
 • Finasterid Stada – działa leczniczo w przypadku rozrostu prostaty i eliminuje objawy zaburzające prawidłowe funkcjonowanie mężczyzny takie jak zatrzymanie moczu. Skutki uboczne mogące wystąpić podczas przyjmowania Finasterid Stada to obniżenie potencji, zmiany skórne oraz ból jąder.

W przypadku, gdy jest powiększona prostata leki ziołowe mogą odnieść sukces podczas niwelowania objawów ze strony gruczołu krokowego oraz dać efekt zmniejszenia rozrośniętego gruczołu. W skład leków ziołowych na rozrost prostaty najczęściej wchodzi: korzeń pokrzywy, nasiona dyni, kora afrykańskiej śliwy, owoce karłowatej palmy argentyńskiej.

Zapalenie prostaty – leki przeciwzapalne

Mężczyzna może przyjmować na zapalenie prostaty leki bez recepty zarówno w przypadku zapalenia bakteryjnego i niebakteryjnego, które jest trudniejsze do wyleczenia. Gdy mężczyzna odczuwa takie objawy jak: bolesne oddawanie moczu, częstomocz, przedwczesny wytrysk, bóle krocza może chorować on na zapalenie prostaty leki przeciwzapalne są dostępne w aptece i nie trzeba mieć recepty.

Podsumowanie

Rynek oferuje na przerost prostaty leki naturalne. Te ziołowe suplementy na prostatę skutecznie zwalczają objawy choroby i zawierają fisterole, terpeny, flawonidy, saponiny. Preparaty te mają działanie przeciwzapalne i przeciwoborzękowe tłumiąc infekcję. Do takich produktów należy Prostolan usuwający zapalnie gruczołu krokowego i zmniejszając progresję łagodnego rozrostu prosty.

Źródła:
 1. Prostata: naturalne metody leczenia, Ray Sahelian, Mada, 1999, ISBN: 8386170425, 9788386170425
 2. Therapeutic Alternatives in the Management of Benign Prostatic Hyperplasia, Flavio CastañedaArthur D. Smith, Thieme Medical Publishers, 1993, ISBN: 0865774404, 9780865774407

5 odpowiedzi do Boląca prostata – leki, które Ci ulżą!

 1. robert napisał(a):

  Stosowałem Alugen przez jakiś czas ale nic mi nie pomógł, poleci ktoś coś lepszego?

 2. Alex napisał(a):

  Problemy z prostatą to jednak z najgorszych rzeczy :/ Odbiera zupełnie komfort życia, ale co do jednego się zgadzam, jak chcemy brać jakiekolwiek leki na prostatę bez recepty, to Prostolan deklasuje konkurencję. Wyleczyłem się ja, mój brat i mój ojciec, więc coś musi na rzeczy być

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *