Boląca prostata – leki, które Ci ulżą! Ranking 2020

 

Boląca prostata – leki

Do najczęstszych dolegliwości urologicznych u mężczyzn w drugiej połowie życia należy łagodny rozrost prostaty. Choroba ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie, ale także, na jakość życia pacjentów. Dlatego tak pilnie potrzebne jest opracowanie mniej traumatycznych i skutecznych metod leczenia, w szczególności farmakoterapii. Wskażemy też, które lekarstwa na prostatę są aktualnie najskuteczniejsze i polecane przez urologów!


Spis treści artykułu

Gdy odczuwasz ból prostaty leki mogą ulżyć!

W leczeniu chorób u mężczyzn stosuje się różne środki. W wielu przypadkach leki na przerost prostaty są dość skuteczne i pozwalają uniknąć operacji lub odłożyć ją na później. Podczas leczenia często występują działania niepożądane, które należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza kiedy lekarz przepisze nam leki na prostatę na receptę (plus nie wszystkie są refundowane). Gdy wskazane jest leczenie farmakologiczne dolegliwości męskich stosowane są farmaceutyki przepisywane przez specjalistę i leki na przerost prostaty bez recepty. Przynajmniej w ten sposób rozpoznamy dobrego specjalistę, gdyż będziemy mieć świadomość, że dąży od do leczenia przyczyny, nie objawów.

Wskazaniem na leki na zapalenie prostaty bez recepty jest niemożność wykonania operacji, gdy istnieją przeciwwskazania: zaawansowany wiek pacjenta, stan układu sercowo-naczyniowego, ponowne rozwinięcie gruczolaka po leczeniu chirurgicznym. Leczenie farmakologiczne prostaty (i leki, które nie będą zbyt inwazyjne) jest zalecane na początkowych etapach rozwoju choroby. Wtedy gdy naruszenia funkcji są minimalne i nie ma żadnych komplikacji wpływających na pracę nerek.

Leki na przerost prostaty, na które warto zwrócić uwagę w 2020

Przygotowania do kompleksowego leczenia rozrostu gruczołu krokowego, na szczęście, nie stanowią problemu. Wykorzystywane są do tego celu nowoczesne leki na zmniejszenie prostaty.

 • Prostolan
   • Prostolan – lek na prostatę wyprodukowany na bazie naturalnych składników, który zbiera wręcz wyśmienite opinie. Daje dodatkowe wsparcie organizmowi podczas leczenia przerostu prostaty. Usuwa dolegliwości z nią związane takie jak: częste oddawanie moczu, gwałtowne parcie na mocz, oraz niweluje objawy bólowe pleców i brzucha. Prostolan ze względu na swój skład nie powoduje skutków ubocznych i może być stosowany przez mężczyzn w każdym wieku. Ze względu na efekty działania produkt ten okazał się najlepszym wyborem wśród leków na powiększoną prostatę.
    Dodatkowe informacje na oficjalnej stronie dystrybutora: https://prostolan.pl/


  Reprostal

  • Reprostal – skomponowany w oparciu o wyłącznie naturalne ekstrakty. Największą zawartość Reprostalu stanowi cynk, czyli kluczowy minerał, odpowiadający za pobudzenie przysadki mózgowej do zwiększonej produkcji hormonu aktywującego bezpośrednio produkcję jakże ważnego testosteronu. Wysoka zawartość cynku zmniejsza niekomfortowe efekty powiększonej prostaty i poprawia jakość życia seksualnego u mężczyzn. Dodatkowa zawartość pokrzywy i jeżówki wąskolistnej stanowi istotny element w przeciwbakteryjnej i przeciwwirusowej kuracji dróg moczowych, aby zapobiegać problemom podczas oddawania moczu. Nie można zapomnieć o silnym przeciwutleniaczu zawartym w kapsułkach jakim jest witamina E. Tak kompleksowy skład w dużym może zniwelować dyskomfort towarzyszący przerośniętej prostacie.
   Więcej znajdziecie na stronie producenta: https://reprostal.pl/

 • doppelherz aktiv na prostate forte
  • Doppelherz Aktiv na prostatę Forte – jest lekiem skierowanym do mężczyzn z łagodnym przerostem prostaty, posiadającym efekt przeciwobrzękowy i przeciwzapalny. Dzięki obecności ekstraktu z palmy sabałowej (Serenoa Repens), oleju z pestek dyni i likopenu ilość dihydrotestosteronu (DHT) zostaje widocznie zmniejszona, co zmniejsza również rozmiar prostaty. Problemy z częstym oddawaniem moczu w nocy powinny ustąpić dzięki regularnemu stosowaniu Doppelherz Aktiv na Prostatę. Nie można jednak zapomnieć o możliwych efektach ubocznych, jakie niesie za sobą stosowanie tego preparatu takich jak: bóle głowy, nudności czy zawroty głowy. Niestety kuracja tym preparatem nie może trwać mniej niż 6 miesięcy.Produkt na receptę, dostępny w większości aptek.

 • Prostamol Uno
  • Prostamol Uno – szeroko reklamowany w telewizji preparat, który swoją skuteczność ma zawdzięczać wyciągowi z palmy karłowatej. Obecność palmy karłowatej niesie za sobą dużą zawartość fitosteroli, które obniżają poziom niekorzystnego dihydrotestosteronu (DHT), a także flawonoidów, czyli naturalny związków antyoksydacyjnych o działaniu rozkurczowych, moczopędnym oraz przeciwzapalnym. Dzięki temu preparat ten sprawdzi się z pewnością na początku problemów z prostatą, jednak długofalowe działanie nie zostało zauważone. Prostamol Uno nie powoduje zmniejszenia prostaty, może jedynie hamować nieprzyjemne objawy związane z jej przerostem.

 • Prostogal
  • Prostogal – preparat uzupełniający dietę w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania prostaty. Skład oparty o olej z pestek dyni sprawdza się najlepiej jedynie przy łagodnym przeroście prostaty oraz problemach z oddawaniem moczu. Olej z dyni zawiera wysoką zawartość fitosteroli, które obniżają niepożądany nadmiar DHT. Dzięki czemu prostata zachowuje swój prawidłowy rozmiar, nie powodując dyskomfortu towarzyszącego jej przerostowi. Za Prostogalem z pewnością przemawia ekonomiczne opakowanie za niewielką cenę. Jednak nadal można mieć wątpliwości co do niezbyt zróżnicowanego składu preparatu oraz niekorzystnego stosunku kwasów omega-6 do omega-3.

 • GranaProstan
  • GranaProstan – kapsułki z minimalistycznym składem opartym o wyciąg z miąższu owoców granatu oraz ekstrakt z winogron. Należy zaznaczyć, że wyciąg z owoców granatu nie wykazuje bezpośredniego działania na gruczoł krokowy. Jednak wysoka zawartość przeciwutleniaczy niweluje ilość wolnych rodników, które mogą być bezpośrednią przyczyną chorób nowotworowych. Razem z ekstraktem z winogron wpływają pozytywnie na stan zarówno całego układu krwionośnego, jak i poszczególnych naczyń krwionośnych w szczególności ciał jamistych odpowiadających za erekcję. Warto jednak zaznaczyć, że tak skomponowany skład może nie być wystarczający przy nawet delikatnym przeroście prostaty.

 • Wierzbownica drobnokwiatowa
  • Wierzbownica drobnokwiatowa – wygodne do połknięcia tabletki powlekane z wysoką zawartością wierzbownicy drobnokwiatowej (Epilobium parviflorum Schreb.). Właściwości wierzbownicy drobnokwiatowej wspierają prawidłowe działanie prostaty a także układu moczowego. Suplement z pewnością sprawdzi się w profilaktyce przerostu gruczołu krokowego, a niska cena nie spowoduje uszczerbku na portfelu. Warto jednak zauważyć, że prosty skład może nie być wystarczający przy leczeniu zaawansowanych objawów przerostu gruczołu krokowego. Niestety opisane tabletki zawierają konserwant E468 (sól sodowa karboksymetylocelulozy usieciowana), której nadmierne spożycie nierzadko prowadzi do nieprzyjemnych problemów gastrycznych tj. ból brzucha, wzdęcia czy biegunka.

 • Alugen
  • Alugen – powoduje rozluźnienie mięśni gładkich dróg moczowych, posiada również działanie przeciwbólowe. Gdy jest powiększona prostata leki bez recepty można przyjmować w objawach łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, osiągając pozytywne efekty lecznicze. W przypadku Alugenu zawarty w nim chlorowodorek alfuzosyny powoduje rozluźnienie mięśni gładkich dróg moczowych. Dzięki czemu normalizuje oddawanie moczu i ułatwia opróżnianie pęcherza moczowego. Posiada również działanie przeciwbólowe. Gdy jest powiększona prostata leki bez recepty można przyjmować w objawach łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, osiągając pozytywne efekty lecznicze. W przypadku Alugenu pojawiają się działania niepożądane takie jak: bóle głowy, brzucha, zaburzenia żołądkowo – jelitowe w postaci biegunki i nudności. Należy zachować ostrożność u osób cierpiących na zarówno nadciśnienie tętnicze, zaburzenia czynności nerek a także niewydolność serca. Przed zastosowaniem konieczna konsultacja z lekarzem.

 • Finasterid-Stada
  • Finasterid Stada – działa leczniczo w przypadku rozrostu prostaty i eliminuje objawy zaburzające prawidłowe funkcjonowanie męskiego układu moczowego. Takie jak zatrzymanie moczu. Finasterid Stada także wykazuje zdolność do zmniejszania ilości dihydrotestosteronu (DHT). Jego nadmiar prowadzi do powiększenia gruczołu krokowego i w efekcie powoduje nieprzyjemne objawy tj. problemy z oddawaniem moczu. Preparat cechuje wysoka biodostępność, co oznacza, 80% finasterydu zawartego w preparacie wchłania się bezpośrednio do organizmu. Skutki uboczne mogące wystąpić podczas przyjmowania Finasterid Stada to obniżenie potencji, zmiany skórne oraz ból jąder. Leku nie powinniśmy przyjmować bez wcześniejszej konsultacji z urologiem.

Urtix

 • Urtix – roślinny suplement leczniczy w składzie zawierający korzeń pokrzywy (Urticae radix). Pokrzywa wykazuje szereg właściwości chroniących przewody moczowe oraz pęcherz moczowy, dzięki czemu przynosi ulgę w łagodnym przeroście gruczołu krokowego. Wiele badań dowiodło, że dzięki pokrzywie dochodzi do zmniejszenia rozmiaru prostaty, a dzięki temu ułatwienia przepływu moczu przez drogi moczowe. Urtix może więc skutecznie zmniejsza niekomfortowe parcie na pęcherz i problem z oddawaniem moczu u mężczyzn z przerostem prostaty. Ponadto relatywnie niska cena sprawia, że produkt będzie osiągalny dla każdego. Niestety, ilość zażywanych w ciągu doby sięga aż do 16 tabletek!

W przypadku, gdy jest powiększona prostata leki ziołowe mogą odnieść sukces podczas niwelowania objawów ze strony gruczołu krokowego oraz dać efekt zmniejszenia rozrośniętego gruczołu. W skład leków ziołowych na rozrost prostaty najczęściej wchodzi: korzeń pokrzywy, nasiona dyni, kora afrykańskiej śliwy, owoce karłowatej palmy argentyńskiej.

Zapalenie prostaty – leki przeciwzapalne

Mężczyzna może przyjmować na zapalenie prostaty leki bez recepty zarówno w przypadku zapalenia bakteryjnego i niebakteryjnego, które jest trudniejsze do wyleczenia. Gdy mężczyzna odczuwa takie objawy jak: bolesne oddawanie moczu, częstomocz, przedwczesny wytrysk, bóle krocza może chorować on na zapalenie prostaty leki przeciwzapalne są dostępne w aptece i nie trzeba mieć recepty.

Podsumowanie

Rynek oferuje na przerost prostaty leki naturalne. Te ziołowe suplementy na prostatę skutecznie zwalczają objawy choroby i zawierają fisterole, terpeny, flawonidy, saponiny. Preparaty te mają działanie przeciwzapalne i przeciwoborzękowe tłumiąc infekcję. Do takich produktów należy Prostolan usuwający zapalnie gruczołu krokowego i zmniejszając progresję łagodnego rozrostu prosty.

Źródła:
 1. Prostata: naturalne metody leczenia, Ray Sahelian, Mada, 1999, ISBN: 8386170425, 9788386170425
 2. Therapeutic Alternatives in the Management of Benign Prostatic Hyperplasia, Flavio CastañedaArthur D. Smith, Thieme Medical Publishers, 1993, ISBN: 0865774404, 9780865774407

Jedna myśl na temat “Boląca prostata – leki, które Ci ulżą! Ranking 2020

 • 15 października 2019 o 20:19
  Permalink

  Problemy z prostatą to jednak z najgorszych rzeczy. Odbiera zupełnie komfort życia, ale co do jednego się zgadzam, jak chcemy brać jakiekolwiek leki na prostatę bez recepty, to Prostolan deklasuje konkurencję. Wyleczyłem się ja, mój brat i mój ojciec, więc coś musi na rzeczy być

Dodaj komentarz