• na przerost prostaty
 • na zapalenie prostaty
 • 100% naturalny skład
 • zwalcza przyczynę
 • działanie zapobiegawcze

cena/jakość: 5/5

Opowiednia prewencja to nie tylko dieta przy prostacie

odpowiednia dieta przy prostacie to podstawa

Gruczoł krokowy, zwany również prostatą lub sterczem, to mały, choć bardzo istotny narząd, stanowiący element męskiego układu płciowo-moczowego. Znajduje się on w okolicy krocza, w miednicy mniejszej. Jest odpowiedzialny za produkcję odżywczego płynu, w którym żyją i poruszają się plemniki. Choć odgrywa on istotną rolę w życiu każdego pana, to przysparza również wielu problemów. Wraz z wiekiem mężczyzny, gruczoł krokowy rozrasta się zbyt mocno, co powoduje występowanie ucisku na cewkę moczową. To z kolei, powoduje uczucie częstego parcia na mocz oraz trudności z jego oddawaniem. Do najczęstszych przyczyn powodujących problemy z sikaniem zalicza się właśnie nadmierny rozrost prostaty, popularnie nazywany przerostem, oraz nowotwór prostaty. Istnieją co najmniej trzy naturalne sposoby walki z prostatą, do których zalicza się dietę, ziołolecznictwo oraz odpowiednie ćwiczenia.


Spis treści artykułu

Czy istnieją odpowiednie diety przy prostacie?

Negatywne objawy ze strony prostaty mogą w znacznym stopniu wpłynąć na komfort życia każdego mężczyzny, dlatego bardzo ważne jest, aby już o wiele wcześniej zadbać o to, by problemy z nią związane, odroczyć możliwie do maksimum. Takim podstawowym sposobem może okazać się stosowanie odpowiedniego odżywiania. Ponadto, badania naukowe potwierdziły, że dieta przy prostacie zwiększa efektywność leczenia farmakologicznego jak i chirurgicznego. Wracając jednak do tematu – czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak dbać o prostatę?

Gdy problemem jest prostata dieta wymaga zmiany nawyków

 • redukcji spożywanego mięsa,
 • zwiększenie podaży owoców, warzyw i ryb,
 • czy zamiany tłuszczów pochodzenia zwierzęcego na te pochodzenia roślinnego.

Warto również podkreślić fakt, że o ile, wcześniejsze wprowadzenie dobrych nawyków żywieniowych korzystnie wpływa na gruczoł krokowy, tak dieta przy raku prostaty jest już wskazaniem koniecznym. Mężczyzna powinien, na każdy możliwy sposób, zadbać o ten swój męski narząd, jakim jest prostata – dieta stanowi właśnie jeden z takich sposobów.

Chora prostata – zioła też dają pozytywny efekt!

W przeszłości, nasi przodkowie, zanim udali się do lekarza, bardzo często korzystali z naturalnych sposobów leczenia, do których zalicza się, przede wszystkim, ziołolecznictwo. Powszechnie mamy dostęp również do ziół, które wywierają korzystny wpływ na prostatę. Apteki posiadają bardzo bogaty asortyment takich produktów. Warto tutaj wymienić, przede wszystkim:

 • pokrzywę, która w naturalny sposób oczyszcza układ moczowo-płciowy,
 • zieloną herbatę, działającą moczopędnie i detoksykacyjnie,
 • wierzbownicę drobnokwiatową, wykazującą działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwzapalne (chociaż trzeba pamiętać, że na zapalenie prostaty leczenie ziołami czy dieta to nie zawsze najlepszy wybór)
 • czy palmę sabołową, która ogranicza rozrost gruczołu krokowego.

Kiedy niezadowala nas nasza dieta prostata nam podziękuje za kilka produktów

 • wyciągi z nasion dyni,
 • wyciąg z kory śliwy afrykańskiej
 • wyciągi z owoców karłowatej palmy argentyńskiej.

Należy jednak mieć na uwadze, że sama dieta na prostatę, gdy na poziomie głębszych, choćby stanów zapalnych prostata i jej profilaktyka, a także naturalne sposoby leczenia prostaty mogą z czasem nie wystarczyć. Wówczas, trzeba udać się do lekarza po środki farmakologiczne do których należy, między innymi, Prostolan (dlaczego akurat ten produkt? Koniecznie zobacz ranking produktów na prostatę, które wybrali nasi czytelnicy!)w formie tabletek lub kapsułek.

Źródła:
 1. Zdrowa prostata, Zwięzły poradnik opracowany przez specjalistów z Kliniki Mayo, Lance Mynderse, Mada, Warszawa, 2010, ISBN: 978-83-89624-70-3
 2. The Prostate Cure: The Revolutionary, Natural Approach to Treating Enlarged Prostates, Harry G. PreussBrenda Adderly, Crown Publishers, 1998, ISBN: 060960323X, 9780609603239

5 odpowiedzi do Opowiednia prewencja to nie tylko dieta przy prostacie

 1. henryk3 pisze:

  Cytrusy np. mandarynki mają też mocne działanie moczopędne

 2. adam pisze:

  Ja stosuje wierzbownicę ale nie widzę specjalnie widocznych efektów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nine × 1 =